Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Darwin & District Cricket Competition - A Grade
Round 2 - Sat 21 Apr 2018 (11:00AM)
WaratahvSouthern Districts
Umpires: Umpire1: Mark Donfeld  
Scorers:  Not specified
Seymour, James
Mitchell, Joel
Macrury, Thomas
Schmulian, Bradley D (c)
Conway, Isaac W (+)
Ryan, James P
Stockbridge, Jayden T
Kessell, Jack M
Richards, Andrew B
Enniss, Dean D
Campbell, Chris
 
Richards, Dwaine K
Hammond, Matthew M
Hangan, Nathan R
Fry, Dean R
McKell, Daniel W
Gilkes, Matthew R (+)
Srivastava, Raveesh
Dave, Adi
Mylius, Daniel (+)
Mullen, Dylan C (c)
O'Reilly, Bevan J
Darwin & District Cricket Competition - B Grade
Round 2 - Sat 21 Apr 2018 (1:00PM)
Southern DistrictsvWaratah
Venue: Fred's Pass [Yellow Pages Map 66 B6]Match ID: 2854402
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Chudleigh, Simon J
Parrington, David R
Willington, Scott P (c)
Harvey, Thomas S
White, Shane
Snape, Paul J
Harvey, Ryan A
Markey, Lachlan G (+)
Snape, Kai D
Kumar, Pranav
Conlan, Luke D
 
Elder, Sam
Smith, Matthew
Jackson, Riley
Peake, Lorenzo (c)
Richardson, Michael R (+)
Akram, Waseem
Ajay Kumar, Atish
Stone, Riley
Lucas, Ryan D
Barker, Adam
Wilkinson, Matthew
 
Coach: Schmulian, Bradley D
Darwin & District Cricket Competition - C Grade
Round 2 - Sat 21 Apr 2018 (1:00PM)
WaratahvSouthern Districts
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Vincent, Stephen
Ludwig, Stefan
Ludwig, Jordaan
Enniss, Daniel
Teichelman, Bryce J
Singh, Vikram
Lai, Chris
O'Byrne, Christopher J (c)
Rahman, Abu (+)
Ross, Mark
Rochford, Micheal
 
Coach: Schmulian, Bradley D
 
Lavender, Robert
Waddell, Mitchell
Ferguson-Stewart, Jason
Hayward, Clinton
Clark, Nathan A
Turner, Casey E
Shaw, Jacob S
Harvey, Andrew T
Caig, Lachlan (+)
Cloughessy, Amber
Brabham, David (c)
Jarrod, Livingston
Knott, Harley
Darwin & District Cricket Competition - D Grade
Round 2 - Sun 22 Apr 2018 (1:00PM)
NightcliffvSouthern Districts
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Fryar, John
Spasaro, Joshua
Tribe, Graham (c)
Senge, John
Vaughan, Ben (+)
Pardy, Sean
Innes, Andrew
Pannu, Navjinder
Singh, Jagandeep
Bannen, Mark
Pearse, Matt
Kenny, Stuart
 
Jeffery, Robin
Hangan, Jack T
Zorn, Zachariah
Kennion, Timothy
Blair, Darien
Syme, Charli L
Wolter, Liam
Duffy, Matthew J
Kennion, Mick
Henderson, Koby
Darwin & District Cricket Competition - E Grade
Round 2 - Sun 22 Apr 2018 (1:00PM)
Southern DistrictsvPalmerston
Venue: Fred's Pass [Yellow Pages Map 66 B6]Match ID: 2857540
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Merington, Jon L
Townsend, Mitchell
Young, David
Whelan, Brett
St Clair, Tory
Shaw, Tim K (+)
Windebank, Craig A
Wallace, Les
Payne, Daniel
Neave, Simon J
Shaw, Jacob S
 
McGregor, Chris
Fairless, Daren
Taylor, Gareth W
Singh, Randeep
Fisher, Damien D (c)
McLennan, Warren
kumar, varinder
Panwar, Choudhary R
CRAMP, DEAN M
ross, phillip m
lake, darren
Anderson, Robert
Darwin & District Cricket Competition - Juniors - Division 1
Round 2 - Sat 21 Apr 2018 (8:15AM)
Southern Districts BlackvDarwin Eagles
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Conlan, Luke D
Harvey, Ryan A
Markey, Lachlan G
Snape, Kai D
Shaw, Jacob S
Boustead, Tomas W
Syme, Charli L
Cloughessy, Amber
Brooks, Benjamin P
 
Coach: Shaw, Tim K
Scorer: Markey, Bill
 
Wiltshire, Patrick
Anderson, Lachlan
Whitehead, Harry
Fong, Saul
Anderson, Ethan D (c)
Peek, Ryan
O'Toole, Michael
Kalia, Mani
Pilkington, William
Batista, Joshua
Padman, Ozzi
 
Coach: Dickman, Peter K
Darwin & District Cricket Competition - Juniors - Division 1
Round 2 - Sat 21 Apr 2018 (8:15AM)
Palmerston MaroonsdefSouthern Districts Red
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Johnstone, Baxter
Sathya, Pranavan
Hyde, Cameron L (c)
BimBral, Harshtik
Withers, Jackson A (+)
Morgan, Adam
Baker, Jake R
Carlson, Rianna M
Carter, Marc T
Ferguson, Bryre
Hansen, Jesse J
 
Coach: Buttfield, Shane t
 
Kennion, Timothy
Turner, Casey E
Blair, Darien
Henderson, Koby (+)
Solomon, Jack
Caig, Lachlan (+)
Bond, Patrick J
Simpson, Daniel E
Scott, Mitchell C
Pepper, Blayke J
Darwin & District Cricket Competition - Juniors - Division 2
Round 3 - Sat 21 Apr 2018 (8:15AM)
Tracy Village Lavercombe Grader ServicesvSouthern Districts Blue
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Cavanagh, Darcy
Lewis, Riley
Christianson, Daniel
Lewis, Zayden (c)
Robbins, Gerald A
Truemer, Jaxon
Gilbert, Blake (+)
Tester, Lucas
Gabolinscy, Zane
Parkes, Max
 
Coach: Treumer, Darren L
 
Holt, Noah L
Rowlands, William A
Misener, Joseph
Gawthrope, Joshua
Lasker, Keith B (+)
Simpson, Will
Anderson, Will
Short, James D
Snell, Patrick
Ellem, Cooper
Traiforos, Nicholas J
 
Coach: O'Reilly, Bevan J
Scorer: Kinnersley, Karen M
Darwin & District Cricket Competition - Juniors - Division 3
Round 3 - Sat 21 Apr 2018 (8:15AM)
Southern Districts BluevPalmerston Maroon
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Barker, Samuel
Low Choy, Rohan D
St Clair, Matthew M
Newman, Max J
Jones, Tannum A
Osborne, Flynn
Boustead, Jacob
Pepper, Liam D
 
Coach: St Clair, Tory
 
Masterson, Brodie
Ferguson, Owen
Little, Riley
Burrowes, Jack
Mortensen-Morunga, Ollie
Mondol, Pothik V
Gleeson, Tait
North-palmer, Daejah
McMahon, Cadell J
 
Coach: ferguson, adam